Ексклюзивний партнер Yiling Pharmaceutical в Україні

Ексклюзивний партнер Yiling Pharmaceutical в Україні

Лікування Covid-19: чим лікувати коронавірус вдома?

Напевно, у кожного є знайомі, які вже перехворіли на коронавірус. Це захворювання, що спричинило пандемію, відрізняється небезпечно важким перебігом, тому всі лікарі рекомендують при перших ознаках хвороби відразу звертатися до лікаря. Деякі хворіють в легкій формі, інші у важкій, а є такі, у кого Сovid-19 протікає взагалі безсимптомно.

Тим, хто погано переносить хворобу, медична допомога надається в лікарні, пацієнти з легким перебігом можуть лікуватися вдома. Уже розроблені спеціальні схеми лікування коронавирусу, які довели свою ефективність протягом усього року епідемії.

Як протікає хвороба?

Умовно лікарі поділяють протікання коронавируса на стадії:

 1. Прихована стадія або по-іншому інкубаційний період. Триває від моменту зараження до перших симптомів;
 2. Початкова. Виявляється симптомами,схожими з ГРВІ та грипом;
 3. Одужання або приєднання пневмонії;
 4. Ускладнена пневмонія, яка проявляється дихальною недостатністю, сепсисом, септичним шоком;

Після зараження в період з 1 по 14 день хворі скаржаться на загальну слабкість, біль в м’язах і суглобах, підвищення температури тіла, сухий кашель, біль або першіння в горлі.

На 5-6 день при легкому перебігу хвороби температура стає нормальною, а при важкому розвитку залишається високою. До того ж приєднується задишка, слабкість наростає.

6-7 дні називаються поворотними, оскільки або людина починає одужувати, або його стан погіршується. Задишка стає більш вираженою, у хворого постійне відчуття нестачі повітря, навіть в стані спокою. Температура може знижуватися і підвищуватися повторно.

8-10 дні. Приєднується запалення легенів, пульс стає частим, артеріальний тиск зростає або спадає, розвивається пневмонія. Хворий в буквальному сенсі задихається.

12-16 дні. Пневмонія триває. Якщо не почати лікування, можуть посиніти шкірні покриви, початися болі в животі, людина відчуває себе приголомшеною. Деякі пацієнти із середньо тяжким перебігом хвороби починають видужувати.

17-22 дні. Настає одужання. Дихається легше, кашель стихає, задишка і підвищене серцебиття зберігається при русі. Якщо хвороба ускладнена супутніми патологіями, хвороба може прогресувати.

Рекомендовані противірусні препарати

Усі ліки, які будуть описані в статті, потрібно приймати тільки після дозволу лікаря суворо за інструкцією. Більшість з них мають серйозні протипоказання і, на тлі хвороби, можуть призвести до ускладнень. Самолікування при коронавірусі – неприпустимо!

Згідно з рекомендаціями лікарів із Всесвітньої Організації Охорони здоров’я до лікування Сovid-19 дозволені такі препарати:

 • Гідроксихлорохін;
 • Ремдесівір;
 • Авіфавір;
 • Фавіпіравір;
 • Уміфеновір;
 • Інтерферон-альфа.

Усі препарати є ліками етіотропної групи, які спрямовані на те, щоб усунути причину захворювання. Перераховані лікарські засоби показані при ковідній пневмонії.

Авіфавір і фавіпіравір показані на початку хвороби, коли у пацієнта починає боліти горло, з’являється кашель з мокротою, утруднене дихання, втрата смаку та нюху, загальна слабкість. Ремдесівір застосовується тільки при важких формах коронавірусу, коли значення сатурації становить менше 94%.

Уміфеновір – це Арбідол, який є противірусним препаратом. Він перешкоджає злиттю вірусних клітин зі здоровими. Схожий ефект надає Гідроксихлорохін. Спочатку він застосовувався як препарат проти малярії. Зараз використовується для лікування ковідної пневмонії в легкій і помірній формах. Якщо встигнути почати приймати його в перші 3-5 днів хвороби, можна уникнути розвитку інфекції у важкій формі.

Інтерферон-альфа приймається в інтраназальній формі. Має протизапальну, імуномодулюючу, противірусну дію. Добре знімає вірусне навантаження протягом першої стадії коронавируса. Він також є безпечним засобом для лікування ковіда при вагітності, в дитячому віці і у пацієнтів з цукровим діабетом.

Симптоматичне і патогенетичне лікування

Коронавірус в більшості випадків супроводжується підвищенням температури тіла вище 38 градусів. Найбезпечнішим жарознижуючим засобом є Парацетамол. Людям з підтвердженим діагнозом небажано приймати протизапальні засоби, оскільки через них організм може стати ще більш сприятливим до вірусу, що тільки прискорить поширення патологічних клітин.

Якщо людина починає кашляти, з’являється бронхіт, нежить, призначається симптоматичне лікування. Якщо є ризик бронхообструктивного синдрому, показане бронхолітичне інгаляційне лікування.

Крім цього, обов’язково всім пацієнтам з Сovid прописуються антикоагулянти. Це необхідно для профілактики тромбозу, оскільки деякі препарати в складі протиковідної терапії змінюють показники крові. Як правило, це –  Ривароксабан або Апіксабан. Також варто при Сovid-19 пити більше рідини та повністю відмовитися від алкоголю.

Антибіотики

Ці препарати призначаються тільки в тому випадку, якщо людина захворіла на пневмонію або приєдналася бактеріальна інфекція. При коронавірусі призначення антибіотиків не є доцільним, оскільки це вірус, а антибіотики націлені на боротьбу із бактеріальними інфекціями.

Призначаються антибіотики на термін 5-10 днів, в залежності від ступеня вираженості інфекції. Найбільш популярні ліки:

 • Амоксицилін;
 • Кларитроміцин;
 • Левофлоксацин;
 • Азитроміцин.

Якщо діагностовано пневмонію у важкій формі, рекомендується доповнити лікувальну схему гормональними препаратами (Преднізолон або Дексаметазон).

Коли хворий на коронавірус може лікуватися вдома?

Домашнє лікування при Сovid-19 можливо в тому випадку, якщо дотримуватися таких умов:

 • Хворий живе не в комунальній квартирі і не в гуртожитку;
 • Разом з ним не проживають особи похилого віку (старше 65 років), люди з захворюваннями серця, судин, бронхо-легеневої та ендокринної системи;
 • Хворий може перебувати окремо від родичів у власній кімнаті;
 • Хворий перебуває на самоізоляції, виконує всі призначення лікаря, а також санітарні норми протягом всього періоду лікування.

Терапевтичні схеми

Якщо коронавірус проходить легко, призначається одна з трьох лікувальних схем: з гідроксихлорохіном, фавіпіравіром чи арбідолом. Одночасно треба приймати Інтерферон і жарознижуючий засіб.

Якщо стан хворого важкий, але не ускладнений пневмонією, додається прийом Апіксабану і Ривароксабану. Ці ж ліки слід приймати при ризику тромбоутворення.

Якщо приєднується бактеріальна інфекція, лікар призначає антибіотики і пробіотики, щоб нормалізувати мікрофлору шлунка. Амбулаторно також можуть призначатися гормональні засоби.

Що робити, якщо ви виявили у себе ознаки коронавірусу?

Перш за все треба ізолюватися від рідних і друзів, звернутися в поліклініку для виклику лікаря. Інформація про прийом громадян з симптомами хвороби зазвичай вказана на сайті. Також можна просто зателефонувати і уточнити час прийому. Алгоритм дій після приходу лікаря такий:

 • Береться біоматеріал на обстеження. Він покаже наявність або відсутність вірусів;
 • До того моменту, поки не буде підтверджено діагноз, прописуються традиційні препарати від ГРВІ або грипу: противірусні з широким спектром дії, інтерферони, а також індуктори інтерферону. При цьому важливо носити маску навіть вдома, аби не заразити близьких;
 • Якщо є підозри на пневмонію, потрібно зробити КТ органів грудної клітини або рентген;
 • При позитивному результаті хворий повинен перебувати в ізоляції і дотримуватися всіх умов терапії;
 • Раз на декілька днів проводиться медичний контроль;
 • Через 2 тижні проводиться 2 тесту на наявність вірусу (ПЛР тести) і важливо, щоб вони були негативні.

Пацієнт буде вважатися здоровим, якщо крім негативних тестів у нього нормальна температура тіла і нормальна оксигенація (від 96%).

Коли потрібна госпіталізація?

Є певні критерії, при настанні яких хворого потрібно терміново госпіталізувати:

 • Гарячка, яка тримається довше 3-х днів.
 • Рівень кисню в крові впав нижче 95%, внаслідок чого відбувається кисневе голодування тканин (гіпоксія). Цей показник можна виміряти самостійно за допомогою пульсоксиметра. Прилад продається в аптеці.
 • З’явилися ознаки пневмонії (кашель, задишка, біль в грудній клітці). Зміни в легенях можна дізнатися по рентгену, МРТ або КТ. Якщо патологічні клітини торкнулися більше 25%, потрібна термінова госпіталізація.
 • Обов’язковому лікуванню в лікарні піддаються всі хворі, старше 65 років, при наявності хронічних патологій серця, судин, органів дихання, онкології, цукрового діабету і тим, хто раніше отримував гемодіаліз.

Як лікують наслідки коронавірусу?

Наслідки захворювання безпосередньо залежать від того, в якій формі був covid (середньої, легкої, важкої), а також від наявності супутніх хронічних патологій. У більшості (81%) зустрічається легкий перебіг і після одужання людина ще деякий час відчуває себе втомленим, пригніченим. Протягом 2 тижнів може тривати задишка, прискорене серцебиття, навіть при маленьких навантаженнях. Ці симптоми не є небезпечними для перехворілих і проходять самостійно.

Якщо коронавірусом перехворіла людина з хронічними захворюваннями нирок, органів шлунково-кишкового тракту, дихання і серця, вони можуть різко загостриться. Це пов’язано з тим, що організм і імунітет сильно слабшають при ковіді і все імунні реакції проходять з порушеннями.

Коронавірусна пневмонія часто призводить до фіброзу легенів. Пацієнти скаржаться на дихальну і серцеву недостатність, погану роботу печінки, нирок. Це пов’язано з тим, що при лікуванні важкої форми хвороби використовуються токсичні препарати і штучна вентиляція легенів.

Усі ці наслідки потрібно обов’язково лікувати. Тактику терапії підбирає лікар, в залежності від вираженості ускладнень, віку пацієнта та його загального стану здоров’я.

 

Поділитись
Facebook
Email
Телеграм
WhatsApp
0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
0 Комментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Вас може зацікавити

Рослинний засіб для підвищення імунітету LianhuaQingwen – особливості і лікувальний ефект

Сучасний ритм життя надає людині істотне навантаження, в результаті чого запас життєвих сил виснажується.  Швидше справлятися з різними захворюваннями організму допомагає сильний імунітет.  Для поліпшення

Детальніше »

Коли закінчиться коронавірус, прогнози ВООЗ і експертів. Зараз в світі бушує епідемія коронавірусу

Ось уже більше року всі вчені планети намагаються знайти ліки і зупинити пандемію. Жителі землі задаються питанням, коли закінчиться коронавірус? Коли можна буде зняти ненависні

Детальніше »