Ексклюзивний партнер Yiling Pharmaceutical в Україні.

Лечение Covid-19: чем лечить коронавирус дома?

Напевно, у кожного є знайомі, які вже перехворіли на коронавірус. Це захворювання, що спричинило пандемію, відрізняється небезпечно важким перебігом, тому всі лікарі рекомендують при перших ознаках хвороби відразу звертатися до лікаря. Деякі хворіють в легкій формі, інші у важкій, а є такі, у кого Сovid-19 протікає взагалі безсимптомно. Тим, хто погано переносить хворобу, медична допомога надається в лікарні, пацієнти з легким перебігом можуть лікуватися вдома. Уже розроблені спеціальні схеми лікування коронавирусу, які довели свою ефективність протягом усього року епідемії.

Как протекает болезнь?

Условно врачи разделяют протекание коронавируса на стадии:
 1. Скрытая стадия или по-другому инкубационный период. Длится от момента заражения до первых симптомов;
 2. Начальная. Проявляется через симптомы, схожие с ОРВИ и гриппом;
 3. Выздоровление или присоединения пневмонии;
 4. Осложненная пневмония, которая проявляется дыхательной недостаточностью, сепсисом, септическим шоком;
Після зараження в період з 1 по 14 день хворі скаржаться на загальну слабкість, біль в м’язах і суглобах, підвищення температури тіла, сухий кашель, біль або першіння в горлі. На 5-6 день при легкому перебігу хвороби температура стає нормальною, а при важкому розвитку залишається високою. До того ж приєднується задишка, слабкість наростає. 6-7 дні називаються поворотними, оскільки або людина починає одужувати, або його стан погіршується. Задишка стає більш вираженою, у хворого постійне відчуття нестачі повітря, навіть в стані спокою. Температура може знижуватися і підвищуватися повторно. 8-10 дні. Приєднується запалення легенів, пульс стає частим, артеріальний тиск зростає або спадає, розвивається пневмонія. Хворий в буквальному сенсі задихається. 12-16 дні. Пневмонія триває. Якщо не почати лікування, можуть посиніти шкірні покриви, початися болі в животі, людина відчуває себе приголомшеною. Деякі пацієнти із середньо тяжким перебігом хвороби починають видужувати. 17-22 дні. Настає одужання. Дихається легше, кашель стихає, задишка і підвищене серцебиття зберігається при русі. Якщо хвороба ускладнена супутніми патологіями, хвороба може прогресувати.

Рекомендуемые противовирусные препараты

Усі ліки, які будуть описані в статті, потрібно приймати тільки після дозволу лікаря суворо за інструкцією. Більшість з них мають серйозні протипоказання і, на тлі хвороби, можуть призвести до ускладнень. Самолікування при коронавірусі – неприпустимо! Згідно з рекомендаціями лікарів із Всесвітньої Організації Охорони здоров’я до лікування Сovid-19 дозволені такі препарати:
 • Гидроксихлорохин
 • Ремдесивир;
 • Авифавир;
 • Фавипиравир;
 • Умифеновир;
 • Интерферон-альфа.
Все препараты являются лекарствами этиотропной группы, которые направлены на то, чтобы устранить причину заболевания. Перечисленные лекарственные средства показаны при ковидной пневмонии. Авіфавір і фавіпіравір показані на початку хвороби, коли у пацієнта починає боліти горло, з’являється кашель з мокротою, утруднене дихання, втрата смаку та нюху, загальна слабкість. Ремдесівір застосовується тільки при важких формах коронавірусу, коли значення сатурації становить менше 94%. Уміфеновір – це Арбідол, який є противірусним препаратом. Він перешкоджає злиттю вірусних клітин зі здоровими. Схожий ефект надає Гідроксихлорохін. Спочатку він застосовувався як препарат проти малярії. Зараз використовується для лікування ковідної пневмонії в легкій і помірній формах. Якщо встигнути почати приймати його в перші 3-5 днів хвороби, можна уникнути розвитку інфекції у важкій формі. Інтерферон-альфа приймається в інтраназальній формі. Має протизапальну, імуномодулюючу, противірусну дію. Добре знімає вірусне навантаження протягом першої стадії коронавируса. Він також є безпечним засобом для лікування ковіда при вагітності, в дитячому віці і у пацієнтів з цукровим діабетом. Симптоматичне і патогенетичне лікування Коронавірус в більшості випадків супроводжується підвищенням температури тіла вище 38 градусів. Найбезпечнішим жарознижуючим засобом є Парацетамол. Людям з підтвердженим діагнозом небажано приймати протизапальні засоби, оскільки через них організм може стати ще більш сприятливим до вірусу, що тільки прискорить поширення патологічних клітин. Якщо людина починає кашляти, з’являється бронхіт, нежить, призначається симптоматичне лікування. Якщо є ризик бронхообструктивного синдрому, показане бронхолітичне інгаляційне лікування. Крім цього, обов’язково всім пацієнтам з Сovid прописуються антикоагулянти. Це необхідно для профілактики тромбозу, оскільки деякі препарати в складі протиковідної терапії змінюють показники крові. Як правило, це –  Ривароксабан або Апіксабан. Також варто при Сovid-19 пити більше рідини та повністю відмовитися від алкоголю.

Антибиотики

Ці препарати призначаються тільки в тому випадку, якщо людина захворіла на пневмонію або приєдналася бактеріальна інфекція. При коронавірусі призначення антибіотиків не є доцільним, оскільки це вірус, а антибіотики націлені на боротьбу із бактеріальними інфекціями. Призначаються антибіотики на термін 5-10 днів, в залежності від ступеня вираженості інфекції. Найбільш популярні ліки:
 • Амоксицилин;
 • Кларитромицин;
 • Левофоксацин;
 • Азитромицин.
Если диагностирована пневмония в тяжелой форме, рекомендуется дополнить лечебную схему гормональными препаратами (Преднизолон или Дексаметазон).

Когда больной коронавирусом может лечиться дома?

Домашнее лечение при Сovid-19 возможно в том случае, если соблюдать следующие условия:
 • Больной живет не в коммунальной квартире и не в общежитии;
 • Вместе с ним не проживают лица пожилого возраста (старше 65 лет), люди с заболеваниями сердца, сосудов, бронхо-легочной и эндокринной системы;
 • Больной может находиться отдельно от родственников в собственной комнате;
 • Больной находится на самоизоляции, выполняет все назначения врача, а также санитарные нормы в течение всего периода лечения.

Терапевтические схемы

Якщо коронавірус проходить легко, призначається одна з трьох лікувальних схем: з гідроксихлорохіном, фавіпіравіром чи арбідолом. Одночасно треба приймати Інтерферон і жарознижуючий засіб. Якщо стан хворого важкий, але не ускладнений пневмонією, додається прийом Апіксабану і Ривароксабану. Ці ж ліки слід приймати при ризику тромбоутворення. Якщо приєднується бактеріальна інфекція, лікар призначає антибіотики і пробіотики, щоб нормалізувати мікрофлору шлунка. Амбулаторно також можуть призначатися гормональні засоби. Що робити, якщо ви виявили у себе ознаки коронавірусу? Перш за все треба ізолюватися від рідних і друзів, звернутися в поліклініку для виклику лікаря. Інформація про прийом громадян з симптомами хвороби зазвичай вказана на сайті. Також можна просто зателефонувати і уточнити час прийому. Алгоритм дій після приходу лікаря такий:
 • Берется биоматериал на обследование. Он покажет наличие или отсутствие вирусов;
 • К тому моменту, пока не будет подтвержден диагноз, прописываются традиционные препараты от ОРВИ или гриппа: противовирусные с широким спектром действия, интерфероны, а также индукторы интерферона. При этом важно носить маску даже дома, чтобы не заразить близких;
 • Если есть подозрения на пневмонию, нужно сделать КТ органов грудной клетки или рентген;
 • При положительном результате больной должен находиться в изоляции и соблюдать все условия терапии;
 • Раз в несколько дней проводится медицинский контроль;
 • Через 2 недели проводится 2 теста на наличие вируса (ПЦР тесты) и важно, чтобы они были отрицательные.
Пациент будет считаться здоровым, если кроме негативных тестов у него нормальная температура тела и нормальная оксигенация (от 96%).

Когда нужна госпитализация?

Есть определенные критерии, при наступлении которых больного нужно срочно госпитализировать:
 • Лихорадка, которая держится дольше 3-х дней.
 • Уровень кислорода в крови упал ниже 95%, в результате чего происходит кислородное голодание тканей (гипоксия). Этот показатель можно измерить самостоятельно с помощью пульсоксиметра. Прибор продается в аптеке.
 • Появились признаки пневмонии (кашель, одышка, боль в грудной клетке). Изменения в легких можно узнать по рентгену, МРТ или КТ. Если патологические клетки поразили более 25% легких, нужна срочная госпитализация.
 • Обязательному лечению в больнице подвергаются все больные старше 65 лет, при наличии хронических патологий сердца, сосудов, органов дыхания, онкологии, сахарного диабета и тем, кто ранее получал гемодиализ.

Как лечат последствия коронавируса?

Наслідки захворювання безпосередньо залежать від того, в якій формі був covid (середньої, легкої, важкої), а також від наявності супутніх хронічних патологій. У більшості (81%) зустрічається легкий перебіг і після одужання людина ще деякий час відчуває себе втомленим, пригніченим. Протягом 2 тижнів може тривати задишка, прискорене серцебиття, навіть при маленьких навантаженнях. Ці симптоми не є небезпечними для перехворілих і проходять самостійно. Якщо коронавірусом перехворіла людина з хронічними захворюваннями нирок, органів шлунково-кишкового тракту, дихання і серця, вони можуть різко загостриться. Це пов’язано з тим, що організм і імунітет сильно слабшають при ковіді і все імунні реакції проходять з порушеннями. Коронавірусна пневмонія часто призводить до фіброзу легенів. Пацієнти скаржаться на дихальну і серцеву недостатність, погану роботу печінки, нирок. Це пов’язано з тим, що при лікуванні важкої форми хвороби використовуються токсичні препарати і штучна вентиляція легенів. Усі ці наслідки потрібно обов’язково лікувати. Тактику терапії підбирає лікар, в залежності від вираженості ускладнень, віку пацієнта та його загального стану здоров’я.  
Поделиться
Поделиться в facebook
Facebook
Поделиться в email
Email
Поделиться в telegram
Телеграм
Поделиться в whatsapp
WhatsApp
0 0 голоса
Рейтинг статьи
Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарии
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии

Вас може зацікавити

Противовирусные свойства Lianhuaqingwen от гриппа

Противовирусные свойства Lianhuaqingwen от гриппа

 Растительные капсулы Ляньхуа Циньвень – эффективное средство от гриппа, ОРВИ и COVID-19 Традиционная китайская медицина обладает огромным потенциалом, позволяющим создавать эффективные лекарства против самых
Детальнее
Рослинний засіб для підвищення імунітету LianhuaQingwen - особливості і лікувальний ефект

Растительное средство для повышения иммунитета LianhuaQingwen – особенности и лечебный эффект

Современный ритм жизни оказывает на человека существенное давление, в результате чего запас жизненных сил истощается. Быстрее справляться с различными заболеваниями организму помогает сильный иммунитет. Для улучшения
Детальнее
Клинические исследования: доказанные противовирусные свойства Lianhua qingwen

Клинические исследования: доказанные противовирусные свойства Lianhua qingwen

Китай первым столкнулся со вспышкой эпидемиии и в значительной степени постадал от пандемии. Поэтому в КНР стали активно разрабатывать лекарственные средства и вакцину, способные побороть
Детальнее
Симптомы коронавируса: признаки, которые важно знать

Когда закончится коронавирус, прогнозы ВОЗ и экспертов. Сейчас в мире бушует эпидемия коронавируса

Вот уже более года все ученые планеты пытаются найти лекарство и остановить пандемию. Жители земли задаются вопросом, когда закончится коронавирус? Когда можно будет снять ненавистные
Детальнее

Для заказа, пожалуйства, заполните форму