Ексклюзивний партнер Yiling Pharmaceutical в Україні

Ексклюзивний партнер Yiling Pharmaceutical в Україні

Симптоми коронавірусу: ознаки, які важливо знати

У всьому світі триває пандемія коронавірусу, який був спричинений штамом SARS-CoV-2. Захворювання виявляється різними симптомами, які залежать від його тяжкості, віку хворого, наявності супутніх хронічних патологій, стану імунітету. Проблема в тому, що на початкових стадіях коронавірус можна сплутати із звичайним грипом чи ГРВІ, через що хворий не відразу звертається до лікаря,а це, в свою чергу, може спричинити ускладнення. Саме тому важливо знати навіть початкові симптоми, щоб вчасно одержати медичну допомогу.

Симптоми при різних формах коронавірусу

При різних формах ковіду симптоми можуть відрізнятися, а під час інкубаційного періоду можуть не проявлятися взагалі або бути менш вираженими. Точний діагноз ставиться тільки після отримання результатів обстеження, яке проводиться шляхом взяття біоматеріалу (як правило ПЛР тест).

Легка форма

Близько 80% всіх хворих дорослих переносять covid в легкій формі.У більшості випадків це молоді люди, у яких немає хронічних захворювань. Симптоми схожі з ознаками застуди.Однак є деякі особливості, які дозволяють розпізнати зараження саме коронавірусом. Інкубаційний період триває від 1 до 10 днів, після чого з’являються:
 • 1 доба: незначне підвищення температури тіла. Зазвичай, показники не підвищуються більше 37,2 – 37,4 градусів, також, з’являється легке нездужання, але його, більшість заражених списує на звичайну втому. Іноді закладається ніс, погіршується нюх та смак.
 • З 2 по 4 добу: відчувається постійна слабкість, людина постійно втомлена, але температура тіла не піднімається до високих позначок, починається несильний сухий кашель, першіння і біль в горлі. Пропадає відчуття запахів, змінюється смак продуктів, рідко можливі порушення стулу та відсутність апетиту.
 • 5 – 6 доба: більшість симптомів, які були присутні раніше, слабшають, стан поступово приходить в норму. Кашель стає менш інтенсивним, але продовжує спостерігатися втрата нюху.
 • 7-14 доба: Людина повністю одужує.
Для повного одужання необхідно приблизно 2 тижні. При цьому ковідна пневмонія проходить без ускладнень для організму. У дитячому віці коронавірус в легкій формі в більшості випадків проходить безсимптомно. Іноді закладений ніс або навпаки, нежить, а температура підвищується рідко. Однак вірус все одно присутній в організмі, і дитина є його розповсюджувачем, тобто може інфікувати дорослих і інших дітей.

Середня форма

При середньо-тяжкому перебігу covid симптоми посилюються, самопочуття значно погіршується. У результаті практично завжди розвивається запалення легенів, внаслідок чого таким хворим показана госпіталізація. Ось симптоматика, яка розвивається на певних етапах хвороби:
 • 1 доба: температура тіла піднімається до 37,5 градусів і вище, починається головний біль, м’язів і суглобів. Закладений ніс, сльозяться очі, дере в горлі.
 • 2 – 4 доба: стан хворого стає все гірше, до вже наявних симптомів додається запаморочення, температура стає вище, погано збивається жарознижувальними засобами або швидко підвищується знову. Горло сильно дере, з’являється непродуктивний, але тривалий кашель, що говорить про поширення вірусу в легені. Майже у всіх випадках зараження у людини відсутні запахи.
 • 5 – 6 доба: самопочуття хворого погіршується, відчувається здавлення в грудній клітці. Висока температура не збивається, практично весь час залишається на рівні не нижче 38 градусів. Це ознака того, що розвивається вірусна пневмонія. Важливо при даній інфекції провести повне обстеження хворого і призначити відповідне лікування.
 • 7 – 14 доба: якщо вчасно призначена терапія, пацієнту стає краще. Кашель поступово проходить, ніс відкривається, температура тіла приходить в норму.
Після того, як нормалізується стан, лікар призначає зробити ПЛР тест, який показує, видужала людина чи ні. Негативний результат свідчить про повне одужання але, щоб органзім повністю відновився, потрібно ще кілька тижнів.

Важка форма

Приблизно 5% людей хворіють коронавірусом у важкій формі. Зазвичай це – пенсіонери, а також пацієнти із супутніми хронічними захворюваннями. Характерна ознака що, covid розвивається важко – розвиток синдрому гострого респіраторного дистресу. У більшості випадків важкий перебіг коронавирусу виходить з среднетяжелой форми, коли хворий не звернеться за медичною допомогою або лікувався самостійно. В цьому випадку covid протікає так:
 • 1 – 3 доба: відзначається різке підвищення температури вище 38 градусів. Вона практично не збивається навіть сильними жарознижувальними, виникає гарч.
 • 3 – 4 доба: лихоманка триває, доповнюється сильним глибоким сухим або злегка вологим кашлем з невеликою відходженням мокротиння. Через дуже погане самопочуття з’являється запаморочення, плутається свідомість, виникає розлад травлення і стільця (діарея, запор), внаслідок чого часто трапляється інтоксикація організму.
 • 4 – 5 доба: хворого починає мучити сильна задишка, причому не тільки при навантаженнях, але і в стані спокою. Це означає, що вірус дістався до легень і вразив значну їх частину. Ці симптоми доповнюються болями в серці, нападами задухи, прискореним серцебиттям.
 • 5 – 6 доба: дихальна система працює з перебоями, через що починає падати рівень кисню в крові. На цьому етапі протікання хвороби може статися повна зупинка дихання, внаслідок чого хворого необхідно якомога швидше доправити в лікарню і підключити до апарату ШВЛ (штучної вентиляції легенів), а також провести якісне медикаментозне лікування.
Ковід у важкій формі лікується щонайменше місяць. Також після одужання необхідна тривала реабілітація протягом 1,5-2 місяців. Групу ризику складають люди похилого віку (старше 65 років), ті, хто має злоякісні пухлини, супутні захворювання та проблеми з імунітетом.

Симптоми синдрому гострого респіраторного дистресу

Перша ознака ГРДС – задишка. Хворий не може договорити речення без вдиху, постійно скаржиться на брак повітря. Цей стан називається станом кисневого голодування (гіпоксії), що становить пряму загрозу життю. При несвоєчасно наданій допомозі смерть настає у 40-60% випадків. Розрізняють легку, середню і важку форми дистрес-синдрому. При ГРДС можуть виникнути такі ускладнення: гостра ниркова, серцева, церебральна недостатність, мікротромбоутворення. Рівень кисню в крові (оксигенації) можна визначити самостійно за допомогою пульсоксиметра, який продається в аптеці. У період пандемії важливо при виникненні перших симптомів застуди та підвищенні температури викликати додому лікаря, який візьме необхідний біоматеріал на аналіз. Особливо це стосується осіб, які перебували у контакті з інфікованою людиною. Слід пам’ятати, що тільки правильно призначене лікування допоможе уникнути ускладнень коронавірусу.  
Поділитись
Facebook
Email
Телеграм
WhatsApp
0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
0 Комментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Вас може зацікавити

Рослинний засіб для підвищення імунітету LianhuaQingwen – особливості і лікувальний ефект

Сучасний ритм життя надає людині істотне навантаження, в результаті чого запас життєвих сил виснажується.  Швидше справлятися з різними захворюваннями організму допомагає сильний імунітет.  Для поліпшення
Детальніше »